Kosmetika Napsali druzí Tipy a triky Životní styl

10 tipů, jak se cítit dobře

Každý z nás, i ten největší optimista, čas od času přijde o iluze i svou dobrou a hravou náladu. Rozčílí vás kolega v práci, nerudná pokladní v supermarketu, nebo vaše ratolest má už třetí den svůj „DEN“. Možná se se špatnou náladou už probudíte, a vytrvale se vás mrška drží celý den. Co tak vyzkoušet pár fíglů, které pomůžou tuto vaši, víc než negativistickou, návštěvu vyprovodit a díky nim přivítáte zase svou veselou a bezstarostnou pohodičku? Dobrá, jdeme na to… Pánové, vy také…

1. Mluvit, mluvit a zase mluvit

I když asi nemáte náladu s kýmkoli cokoli rozebírat, věřte, že svěřené neštěstí a smutek je poloviční, a rozhodně to není jen pouhá fráze. Možná už během hovoru zjistíte, že už vlastně ani nevíte, co vám to bylo a proč jste se před chvílí cítili u konce se silami. Stačí jeden telefonát s kamarádkou, spřízněnou duší a proč ne třeba i s manželem či partnerem. Řeč nemusí vůbec přijít na vaši mizernou náladu, když nebudete chtít, a možná bude stačit jen naslouchat tomu druhému. Zvedne vám náladu, přivede na jiné myšlenky, řekne pár hezkých a něžných slůvek a hned bude sluníčko svítit tak nějak víc.

2. Myslete na uzemnění

Stát rovnýma nohama na zemi, to není přísloví jen tak ledajaké. Země je to, co nás drží při zemi a dokonce i v pohodě. Nevěříte? A přemýšleli jste někdy nad tím, proč se dítka válejí vzteky na zemi? Na první pohled to vypadá jako záchvat nevychovaného rošťáka, na ten druhý možná zjistíte, že dítko neví kudy kam a tak se spojí se svou jistotou a „uzemní“ svou negativní energii pěkně v poloze ležmo. Pořád ještě nevěříte? Pak když jste se svou energií v koncích, zkuste se natáhnout na zem, trávu, podlahu. Zapomeňte ale na postel, to není ono. A supermarket také nedoporučujeme 🙂

3. Hudba umí zázraky

Hudba léčí tělo i duši. Nechte ji, aby každým svým tónem uzdravila vaši bolavou duši i srdce. Vyberte si svou oblíbenou písničku či melodii, pořádně zesilte a nebraňte se i případným slzám. Pokud se vám chce plakat, hudba je tím pravým očistným rituálem. A je jedno, jestli si pustíte rychlou, pomalou nebo klasiku. Zvolte zkrátka tu, na kterou je právě naladěno vaše srdce i mysl.

4. Rozhýbejte boky

Když už budete mít puštěnou nějakou tu melodii, rozhodně nezůstávejte sedět s rukama v klíně. Nechte se unášet tóny a roztančete tělo i rozenou tanečnici či tanečníka ve vás. Rytmus a pohyb máme ve vínku všichni, jen každý z nás si k nim hledáme jinou cestičku. Možná ta vaše byla až dosud klikatá, ale dejte sami sobě šanci a nebojte se pořádně odvázat a zavlnit boky.

5. Koupelna jako očista těla i duše.

Koupelna, to není jen místnost, kde ve shonu ráno spácháme ranní hygienu a přes den ji navštívíme jen na nezbytně nutnou dobu. Udělejte si ze své koupelny místo relaxace a klidu, oázu, kde se můžete na pár chvil zamknout a být jen sami se sebou. Dopřejte si koupel, sprchu, upravte si účes, namalujte se, zkrátka se udělejte KRÁSNOU. Pánové můžou oholit svůj vous a klidně vyzkoušet pleťovou masku své drahé polovičky. Přidejte pár úsměvů do zrcadla, jako bonus sami sobě dopřejte pár lichotek, a světe div se, svět už není tak černý jak se před chvílí zdál.

6. Nejen láska, ale i pohoda, prochází žaludkem

Vaše kuchyně přeci nemusí být jen místem, kde se lopotíte s přípravou jídla pro všechny ostatní. Prozkoumejte lednici, mrazák i spíž, a objevte pro sebe nějakou zaručenou mňamku, která vám zvedne náladu. A kalorie? Na ty na chvíli zapomeňte. A nenechte se odradit ani samotnou přípravou, vždyť si zasloužíte víc než polotovar.

7. Neseďte doma

I když vám vaše ponurá nálada velí zůstat doma, kdo říkal, že ji musíte poslouchat. Až na pár výjimečných situací je mnohem lepší vyrazit z klidu domova vzhůru do světa za vašimi domovními dveřmi. Vždyť svět je tak krásný, a možná objevíte věci, kterých jste si dřív ani nevšimli. Zastavte se na kávičku v oblíbené kavárně, nebo vyzkoušejte některou, kde jste ještě nebyli, a jen tak pozorujte okolí a cvrkot kolem vás.

8. Nákupní střediska – lék na depku

Ten kdo vymyslel nákupní centra udělal dobrý skutek, a ani o tom možná neví. Není to totiž jen místo, na kterém nakoupíme spoustu věcí najednou. Je to místo, které žije životem a vy jste přeci jeho součástí. Udělejte si radost a utíkejte koupit si něco malého, nebo klidně většího. Jen tak si poseďte v kavárničce, nebo zhřešte ve fastfoodu. Jistotou je, že až budete odcházet, špatná nálada už nepůjde s vámi.

9. Zavolejte S.O.S své kadeřnici či kosmetičce

Je skvělé mít svou báječnou a zručnou kadeřnici i kosmetičku. Mnohem užitečnější a praktičtější, a navíc i příjemné, je také udržovat s nimi dobré – a klidně i přátelské – vztahy. Pak když nastane váš ne zrovna dobrý den, můžete ji zavolat, a zcela jistě si na vás udělá alespoň malou chvilku a dopřeje vám alespoň základní „údržbu“, která vám ovšem dokonale zvedne náladu. A ano, platí to i pro pány 🙂

10. Vyprovoďte chmury pohybem

Vyplavit pořádnou dávku endorfinů, to je lék k nezaplacení. Dát si pořádně do těla a vyprovodit chmury hlavním vchodem, to je oč tu běží. Kolečkové brusle, kolo, koloběžka nebo si jen tak jít zaběhat. S litry potu vypudíte z těla i nezvanou náladu a uděláte i něco pro své zdraví a tělesnou schránku.

Jedenáctá rada jako bonus

Pěstujte si přátele, jako vzácnou a cizokrajnou rostlinku. Nemusíte jich mít plantáže, stačí jeden jediný, zato ovšem skvostný a jedinečný, takový, který vás vždycky vytáhne z čehokoli. A klidně i o půlnoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *