Kosmetika Tipy a triky

3 tipy pro krásnější vlasy

Vlasy dělají podstatnou část naší vizáže. Aby naše vlasy vypadaly dobře, je nutné se o ně pravidelně starat. V tomhle článku vám poradíme pár tipů, jak na to.

Maska na vlasy

Maska je krémovitá tekutina, která se nanáší na vlasy a po určitou dobu se nechává působit. Obsahuje účinné látky, které v průběhu působení dodávají vlasům potřebné vitamíny a celkovou krásu. Masky se dají běžně zakoupit v obchodě a existuje jich celá řada. Na začátku je dobré vyzkoušet různé druhy a pozorovat, jak daná maska na vaše vlasy působí, a zda jim vyhovuje. Po aplikování masky je nutné vlasy ještě umýt běžným šampónem. Délku potřebnou pro působení masky najdete v návodu použití u každé masky.

Vlastní maska na vlasy

V pohodlí domova si můžete vyrobit i vlastní masku z běžně dostupných surovin. Zde zase existuje spousta receptur a možností, jak masku vyrobit. Na nejzákladnější masku budeme potřebovat čerstvé vejce, které si rozklepneme do hrníčku a přidáme pár špetek soli. Tuto směs důkladně promícháme a základní maska je hotová. Masku pak naneste na mokré vlasy, dobře vmasírujte, a nechte alespoň 15 minut působit. Tato maska je velmi jednoduchá, ale přitom dostatečně účinná. Pří smývání masky je nutné použít studenou, případně velmi jemně vlažnou vodu, aby vajíčko nezměnilo skupenství z tekutého na pevné.

Kondicionér na vlasy

Kondicionér je v podstatě typ šampónu, který vlasům dodává potřebné látky, aby se navrátil jejich lesk a zamezilo se třepení konečků. Kondicionér se nanese na umyté vlasy a nechá se pár minut působit. Dobu působení najdete v návodu použití na zadní straně kondicionéru. Kondicionér se musí dobře vmasírovat do vlasů, a po působení se důkladně opláchne. Vlasy je pak potřeba dobře vysušit.

Fén a lak na vlasy

Po umytí vlasů je dobré je perfektně vysušit fénem. Teplý vzduch navíc pomáhá vlasy rovnat a následně je vytvarovat do potřebné podoby. Vše nakonec můžeme zpevnit lakem, který vlasům dodá pevnost, lesk a vůni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *