Kosmetika

8 tipů pro zdravou a zářivou pleť

Nejlepším ukazatelem celkového zdraví pleti je především její vzhled.

Faktory, jako je nedostatek spánku, stres, věk, a dokonce i to, co jíte, mohou vaši pleť připravit její zářivost a svěžest. Dobrou zprávou je, že i pleť, která vypadá mdle a unaveně, můžete doma proměnit v zářivou a rozjasněnou.

1. Pravidelně čistěte pleť

Klíč k zářivé pleti je bezpochyby její vyčištění a odstranění nežádoucích částic, jako je špína, olej a částečky znečištění, které mohou ucpávat póry a způsobovat mdlost. Ráno a večer si obličej umyjte tak, že do něj krouživými pohyby lehce vmasírujete malou kapku čisticího přípravku na obličej. Také choďte pravidelně na kosmetické služby. Jste-li z Plzně, mrkněte na stránku kosmetička Plzeň.

2. Používejte peeling

Jedním z nejlepších způsobů, jak rozjasnit pleť a zvýšit její zářivost jak okamžitě, tak dlouhodobě, je peeling.Tento proces odstraňuje vnější vrstvu odumřelých buněk pleti, takže její povrch je hladší a čistší.

Dvakrát až třikrát týdně použijte buď mechanický exfoliační přípravek, nebo chemický či enzymatický  exfoliační přípravek, který je k citlivé pleti šetrnější. Opakujte jednou týdně pro citlivou nebo suchou pleť a maximálně třikrát pro ostatní typy pleti.

3. Hydratujte pleť

Po vyčištění pleti je důležité použít hydratační přípravek, a to, ať už je váš typ pleti jakýkoliv. Pro suchou a citlivou pleť se hodí spíše hutnější a olejovější krémy, mastná pleť naopak ocení krémy lehčí či gelové.

Rozhodně nezapomeňte pleť chránit širokospektrálním opalovacím krémem na obličej s ochranným faktorem SPF 30+ nebo denním krémem, který ochranu proti UV paprskům poskytuje.

4. Vyhledávejte rozjasňující složky péče o pleť

Na etiketách vyhledávejte pojmy jako „rozjasňující“, „sjednocující“ apod.

Svou roli zde sehraje např. vitamín C, který se nejčastěji v péči o pleť vyskytuje ve formě séra. Takové sérum účinně rozjasňuje pleť, dlouhodobě ji zvláčňuje a vyživuje a navíc zesvětluje tmavé skvrny a sjednocuje texturu a barvu pleti.

Účinky používání mohou být viditelné během několika týdnů, optimální výsledky se dostaví přibližně za tři měsíce.

5. Aplikujte pleťovou masku 

Chcete-li získat okamžitý efekt vypnutí a rozzáření pleti, když se cítíte bez energie nebo před zvláštní událostí, naneste hydratační pleťovou masku a nechte ji vsáknout do pokožky.

6. Zkuste masáž obličeje 

Masáž je dobrá nejen pro uvolnění svalů. Zkuste si každý den při mytí pleti jemnými krouživými pohyby namasírovat obličej – pohyb zvyšuje krevní oběh a dodává pleti přirozenou živost.

7. Jezte potraviny bohaté na antioxidanty

To, co jíte, opravdu může mít vliv na zářivost vaší pleti. Vyzkoušejte hrozny, bobuloviny a ořechy, jako jsou pekanové a vlašské, které jsou bohaté na polyfenoly, jako je kyselina ellagová a resveratrol. Předběžný výzkum spojuje tento typ antioxidantů s ochranou kožních buněk před poškozením UV zářením. Snažte se tyto potraviny denně zařazovat do svého jídelníčku v jídlech, jako jsou snídaně, saláty nebo dezerty, nebo samostatně jako svačinu.

8. Nezapomínejte na pitný režim

Správná hydratace zevnitř přímo souvisí s regenerací kožních buněk, což je klíčem k zářivému a zdravému vzhledu pleti. Zaměřte se na osm až deset šálků neslazených nápojů denně. Ideálním zdrojem tekutin je voda, čaj a káva.

Pokud chcete profesionální péči, využijte naše kosmetické služby nebo čtěte stránku Přírodní kosmetika Plzeň.