Kosmetika Tipy a triky

Chcete hebkou pleť a krásné vlasy? Sáhněte po arganovém oleji!

Ke kosmetickým olejům, které rozhodně stojí za pozornost, se řadí arganový olej. Má totiž celou řadu benefitů, k těm vůbec největším patří především jeho univerzálnost a skvělé výsledky.

Pro hebkou a zdravou pokožku

Arganový olej se výtečně hodí k péči o pokožku celého těla. Hydratuje ji a zanechává hebkou a vláčnou. Je účinnou prevencí proti jejímu vysušení a vzniku bolestivých prasklinek. Při pravidelném používání potlačuje případné zarudnutí, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje jemné vrásky a celkově udržuje zdravý vzhled.

Tím ale výčet pozitivního působení arganového oleje zdaleka nekončí. Na svém kontě má totiž také schopnost zlepšovat vzhled starých i novějších jizev a strií, zklidňuje podrážděnou pokožku například po nadměrném slunění a redukuje tvorbu nevzhledným pigmentových skvrn.

Nespornou výhodou je také skutečnost, že je tento olej nekomogenní (na rozdíl například od populárního kokosového oleje). To znamená, že neucpává póry, takže je velmi vhodný i pro osoby, která mají mastnou pleť nebo trpí na akné. Dokonce může stav akné postupně zlepšit.

Je třeba pamatovat na to, že podobně jako jiné oleje, také ten arganový by se měl pro co nejvyšší účinnost nanášet pouze na vlhkou pokožku. Ideální je tudíž jeho použití krátce po koupeli nebo sprchování. Při aplikaci na obličej je možné nejdříve pleť zvlhčit například termální vodou ve spreji.

Kosmetický zázrak pro krásné vlasy

Druhou oblastí, kde má arganový olej skutečně zajímavé účinky, je péče o vlasy. Není divu, že je součástí mnoha vlasových přípravků, je totiž doslova malým pokladem, který dokáže vykouzlit zdravou a nádherně lesklou hřívu.

Vlasový porost účinně a do hloubky vyživí a dodá potřebnou vlhkost. Zvyšuje odolnost vůči nejrůznějším vnějším nežádoucím vlivům – vysoušení fénem, žehlení, kulmování, barvení a podobně. Potlačuje lámání vlasů a třepení jejich konečků. Při pravidelné aplikaci vlasy účinně regeneruje, takže budou podstatně pevnější, zdravé a hedvábně lesklé.

Ani v tomto případě není použití nikterak složité. Stačí olej vmasírovat do vlhkých vlasů a nechat působit alespoň půl hodiny.

Nejlepší je péči o vlasy či pokožku konzultovat s odborníkem. Navštivte kosmetický salón v Plzni.