Kosmetika

Double cleansing: Revoluce v čištění pleti!

Co je double cleansing?

Double cleansing, neboli dvojí čištění, znamená přesně to, co již název vypovídá. Prostě si vyčistíte pleť dvakrát.

Není to ale tak jednoduché, protože i metoda dvojího čištění má své zásady a nejde jen o přejetí obličeje micelární vodou dvakrát za sebou.

Double cleansing má své kořeny v Koreji a je tak nedílnou součástí skin care krásných Korejek.

 

Proč double cleansing?

Výhodou dvojího čištění je preciznější a důkladnější odstranění nečistot než jen při běžném čištění pleti. Také pomáhá lepšímu vstřebání produktů, které na pleť po čištění nanášíte. Díky tomu bude vaše pleť jasnější a zářivější.

Double cleansing navíc zabraňuje hromadění kožního mazu a bakterií, což může pomoci předcházet vzniku akné a dalších kožních infekcí.

Pro koho je metoda double cleansing vhodná?

Se správnými produkty může dvojí čištění využít téměř každý. Klíčem k úspěchu je najít takovou kombinaci čisticích produktů, která zajistí rovnováhu mezi důkladným čištěním a neochuzováním pleti. Citlivější typy pleti tedy vyžadují jemnější přípravky, zatímco mastná pleť nebo pleť se sklonem k akné obvykle snese silnější koncentrace čistících produktů.

Obecně se metoda dvojího čištění doporučuje pro ty, kteří:

  • Nosí make-up
  • Nosí na pleti opalovací krém
  • Mají mastnou pleť
  • Žijí ve znečištěném prostředí
  • Nosí často roušky a respirátory

Jaký je správný postup double cleansingu?

Jak už bylo řečeno, dvojí čištění nespočívá pouze ve vyčištění pleti stejným přípravkem dvakrát za sebou. Ve skutečnosti jde o použití dvou rozdílných typů čistících produktů pro dosažení hloubkového vyčištění pleti.

1. Použití olejového produktu na čištění pleti

V prvním kroku použijte odličovací olej či balzám. Olejová struktura odličovače účinně a rychle rozpustí veškerý make-up včetně řasenky. Protože make-up a kožní maz jsou lipofilní (což znamená, že se rozpouštějí v oleji), může být použití čisticího prostředku na bázi oleje účinnější než pouhé použití čistícího gelu. Výběr čistících pleťových olejů najdete např. zde.

Olejový přípravek naneste na suchou pleť a krouživými pohyby vmasírujte do pleti. Odličte také zavřené oči. Poté olej smyjte vlažnou vodou.

2. Použití čistícího gelu, mléka či pěny

V druhém kroku vyčistěte pleť čistícím produktem na jiné než olejové bázi – např. čistícím gelem, mlékem či pěnou. Produkt naneste na navlhčenou pleť, krouživými pohyby vmasírujte a znovu opláchněte vlažnou vodou.

Výběrem čistících produktů se můžete inspirovat tady.

Provádějte dvojí čištění vždy večer, abyste se zbavili nánosu nečistot a make-upu po celém dni. Ráno je vhodné pleť vyčistit běžným způsobem, tedy jen jednou, protože přes noc pleť nepřišla do styku s takovým množstvím nečistot.

Péče o pleť je velice důležitá, proto neváhejte kontaktovat salón Adefacto – kosmetička Andrea Vrbová, Plzeň – Bory.