Kosmetika

Jak mít krásnou pleť

Určitě toužíte po krásné a svěží pleti. Jaké jsou typy pleti a jak vyřešit vady na kráse. Stačí, když se budete držet několika jednoduchých rad, které vám pomohou udržet si svěží vzhled.

Typy pleti

Existuje několik typů pleti, normální, smíšená, suchá a mastná pleť. Typ pleti určují genetické dispozice. Pozná se diagnostikou pleti u dermatologa a také doma, podle toho, jaké máte problémy s pletí či stavem pokožky.

Suchá pleť je náchylná k přesychání a olupování kůže. Ti, kteří mají suchou pleť, trpí napjatou pokožkou a svěděním. Oproti tomu mastná pleť je zase náchylná k tvorbě akné, avšak dlouhodobě odolává vráskám. Je lesklá a má zvětšené póry.

Smíšená pleť má takzvanou T-zonu, která se rozkládá na čele, nose a bradě. Na tvářích je pleť suchá. Normální pleť má jemné póry, hladký povrch a je lehce narůžovělá.

Na různé druhy se hodí odlišné kosmetické služby. Pro více informací, čtěte stránku kosmetické služby pro Plzeň.

Problémy pleti a jejich řešení

Akné je problém pleti, který se objevuje nejčastěji v období puberty, v pozdějším věku však může být i nadále problematické. Léčba akné má mnoho možností, jak přírodní varianty, tak klasické kosmetické produkty. Oblíbené jsou masky z živočišného uhlí nebo peeling. Proti akné působí také mnohé bylinky, jako je šalvěj, měsíček, heřmánek a také celková očista těla, včetně doplnění vitaminů. Na akné pomáhají také čistící pleťové masky nebo jíl.

Ekzémy jsou pro pleť problematické. Může se vám objevit atopický ekzém nebo také lupenka či různá lokální svědivá místa způsobená například špatným krémem nebo jinými vnějšími vlivy či stravou. Léčí se krémy nebo mastičkami, skvělým pomocníkem při řešení ekzému je konopný olej.

Vrásky jsou obvyklým problémem stárnoucí nebo přesušené pleti. Proti jejich tvorbě je účinná kyselina hyaluronová, kolagen nebo také různé oleje, jako arganový, jojobový, či olej z granátového jablka.

Suchost a začervenání trápí většinou suchou pokožku a ta trpí. Kůže se může i olupovat a je náchylná k tvorbě ekzémů. Pokožka trpí dehydratací a je potřeba ji ošetřovat pravidelně krémy a tělovými mléky, případně speciálními krémy, které jsou mastnější a výživnější. Přípravky s ovčím lanolinem, glycerinem nebo konopím jsou to pravé pro léčbu suché a začervenalé pokožky.

Krása z přírody

Používání přírodních produktů je ekologické a zdraví prospěšné. Jak krémy, tak také másla, oleje nebo vosky pomáhají pleť vyživit a hydratovat. Svět přírodní kosmetiky nabízí mnoho možností jak se starat o svou pokožku. Na péči o pleť se hodí obzvláště oleje a to arganový, jojobový, avokádový, měsíčkový, olivový, šípkový nebo nimbový. K dodání živin do pokožky napomáhá i bambucké nebo kakaové máslo.

Květové vody jsou přírodní hydroláty, které pleť osvěží a oživí. Vaši pleti napomůže hydratace květovou vodou z levandule, růže či heřmánku. Můžete využít bylinky také na léčbu různých potíží, ve formě odvaru nebo lehké pleťové vody či mastičky. Pomáhají na různé neduhy. Vyzkoušejte třeba měsíček, heřmánek nebo šalvěj.

Přírodní masky proti akné či vráskám si můžete udělat například z medu, jogurtu, jablečného octa, skořice, tea tree oleje, aloe vera nebo jogurtu.

Pokud chcete profesionální péči, využijte naše kosmetické služby nebo čtěte stránku Přírodní kosmetika Plzeň.