Kosmetika Tipy a triky

Jak pečovat o pleť na podzim (kosmetické tipy)

Každé roční období klade na pleť odlišné nároky a tomu je třeba přizpůsobit péči o ni, nejinak je to s příchodem podzimu. Pokožce škodí nejen prudké výkyvy teplot, ale také vítr, chlad a v neposlední řadě smog. V každém ročním období je třeba měnit kosmetické přípravky tak, aby pleti pomohly vyrovnat se s negativními vlivy vnějšího prostředí. Podzimní kosmetika by měla obsahovat velké množství vitamínů a hydratačních složek, možností je mnoho, nabízí se například použití nanokosmetiky, která díky spojení peptidů a kyseliny hyaluronové pleť dokonale hydratuje a má navíc liftingový efekt. Výborné výsledky vykazují přípravky obsahující kozí mléko, jsou k pleti velmi šetrné a obsahují velké množství minerálů, vitamínů a stopových prvků, které pokožku dokonale vyživují. Nezapomeňte také dodávat ve stravě tělu zvýšené množství vitamínů, hlavně karotenoidy, vitamín C a vitamín E, jednak jsou silnými antioxidanty a brání poškození pokožky volnými radikály, jednak pleť vyživují. Nesmí chybět ani vitamín D, je velmi důležitý a v podzimním období již nedochází k jeho absorpci ze slunečních paprsků. Aby mohla pokožka vstřebat všechny potřebné látky, musí být dokonale vyčištěna a zbavena odumřelých buněk.

PEELING

Odumřelé buňky odstraňte šetrnými peelingovými přípravky, ať už jsou to krémy nebo gely, přípravek naneste na obličej a krouživými pohyby vmasírujte do pleti, po 20 minutách opláchněte vlažnou vodou. Jako dobrá volba se jeví ošetřit takto připravenou pokožku 100 % přírodními přípravky, kvalitními přírodními oleji – jojobový, arganový, olej z vlašských ořechů, mandlový. I peeling lze vyrobit ze 100 % přírodních ingrediencí a zde je několik dobrých tipů: peeling s avokádem: 1 kávovou lžičku medu, rozmačkanou polovinu avokáda a 1 žloutek smíchejte a opatrně naneste na obličej, omyjte po 20 minutách vlažnou vodou. Avokádo dodá pleti tak potřebné oleje a zanechá ji svěží a zářivou. Mandlový peeling: 2 polévkové lžíce rozemletých mandlí smíchejte s 100 ml bílého jogurtu, mandle obsahují velké množství vitamínu E i mastných kyselin, které pokožku regenerují a zvláčňují. Peeling používáme maximálně dvakrát  týdně.

HYDRATACE

Je velmi důležitá, aby pleť vypadala zdravě a vypnutě, ochablý obličej se sklonem k tvorbě vrásek prozrazuje nedostatečnou hydrataci. Je důležitý nejen správný pitný režim, ale i vhodně zvolené kosmetické přípravky, šetrné hydratační vody důsledně používané ráno i večer dodávají pleti tak potřebnou hydrataci a připraví ji na další péči.

KRÉMY

I když jsou na podzim doporučovány krémy s hutnější texturou, rozhodně je nemohou používat lidé se sklonem k mastné pleti, ucpaly by póry a mohlo by dojít až k zanícení pokožky, krémy musí být citlivě zvoleny právě podle typu pleti. Dobrou volbu na podzim představují krémy s kyselinou hyaluronovou, je to hydratační látka, která se nachází ve vysoké koncentraci v mezibuněčné hmotě. Přípravky s ní vodu neobsahují, před použitím je třeba pokožku navlhčit. Také je velmi důležité dodávat kolagen, který je nejdůležitější bílkovinou v lidském těle a věkem se jeho hladina snižuje, je možné použít celou kosmetických přípravků nebo jej dodávat v doplňcích stravy. Množství nejen kolagenu, ale i elastinu v pokožce zvyšují peptidy – sloučeniny aminokyselin, které jsou zodpovědné za mladistvý vzhled pleti. Peptidy je možno použít ve formě krémů, pořádnou dávku představují peptidová séra.

SPECIÁLNÍ PÉČE

Zvláštní typ péče o pokožku představují pleťová séra, jsou to nízkomolekulární přípravky, ve kterých jsou účinné látky ve vysokých koncentracích, pronikají efektivně do hlubších vrstev pokožky, kde ji podle druhu séra vyživují, omlazují nebo hydratují. Jsou vyšším standardem v péči o pleť, důležité je jejich pravidelné používání dvakrát až třikrát týdně. Pár kapek séra aplikujte na vyčištěnou pleť jemným poklepem. Na podzim používáme sérum podle typu pleti, vhodné jsou hutnější a výživnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *