Tipy a triky

Jak zatočit s nadměrným pocením

Pocení je termoregulační proces v našem těle a je přirozené. Pokud se však potíme nadměrně nebo má pot nepříjemný zápach je čas zasáhnout. Nadměrné pocení může být způsobeno přílišným pitím kávy, omezte proto tento nápoj a raději si dejte vodu s citrónem. Zřekněte se kořeněných a silně aromatických potravin jako je česnek a cibule, která mohou způsobit zápach potu. Očistou kůrou z kopřivy detoxikujete tělo. Pot má i funkci očisty organismu, pokud nebudete mít v těle škodliviny zmírní se i nepříjemný odér. Vyzkoušet můžete i některé bylinky, které vám s problémem pomohou. Nadměrné pocení však může signalizovat problém se štítnou žlázou, pokud vás tedy trápí delší dobu nebo máte i jiné zdravotní komplikace, hledejte pomoc u lékaře.

Šalvěj

Šalvěj patří mezi nejúčinnější bylinky pomáhající s nadměrným pocením. Dopřát si můžete šalvějovou koupel. Stačí když 100 g šalvěje zalijete dvěma litry horké vody a necháte půl hodiny odstát. Následně nálev přilijte do koupele. Část odvaru si můžete dát stranou, přidejte do něho tři kapky tea tree oleje a směsí každé ráno potírejte podpaží. Účinek můžete podpořit pitím šalvějového čaje. Pozor! Šalvěj není vhodná pro těhotné ženy.

Dubová kůra

Pomáhá zejména při pocení a nepříjemném zápachu nohou, ale koupel můžete použít na celé tělo. Hrst dubové kůry povařte ve vodě přibližně patnáct minut. Následně ji přidejte do koupele. Dubová kůra také pomáhá i při problémech s hemoroidy nebo ekzémy.

Ořešák královský

Důležité je používat listy, které sesbíráte ještě před dozráním plodů. Ze dvou listů si připravte nálev, který přidejte do koupele. Ořešák můžete smíchat s přesličkou a využít jako koupel nohou nebo rukou, která zabraňuje jejich nadměrnému pocení a zamezuje plísním.

Jablečný ocet

Jablečný ocet můžete použít nejen do salátů, ale i jako deodorant, protože eliminuje bakterie, které způsobují nepříjemný zápach. Zároveň podpaží detoxikuje a navíc pomáhá zesvětlovat tmavou pokožku podpaží. Stačí naředit ocet s vodou 1:1, roztokem potřít podpaží a nechat zaschnout. Přidat můžete i trochu citrónové šťávy.

Jedlá soda

Proti pocení pomáhá koupel z jedlé sody, která má příznivý vliv na pokožku celého děla i na vaše vlasy. Stačí když do vody přidáte 40-60 g jedlé sody, po koupeli se již neoplachujte. Z jedlé sody a vody si můžete připravit kašičku, kterou vetřete do podpaží a nechtě deset minut působit, poté omyjte, opakujte obden.