Kosmetika Tipy a triky

Kosmetické procedury, které hravě zvládnete z pohodlí domova

Starat se o sebe je alfou omegou sebevědomí. To sice primárně vychází zevnitř, přičemž je velmi důležití péče o duši, zevnějšek by však také neměl strádat. V tomto článku vám tedy ukážeme několik kosmetických procedur, které vám zajistí, že se ve svém těle budete cítit o kousek lépe. Jdeme na to!

Kosmetické procedury, které hravě zvládnete z pohodlí domova

Ač byste jistě ve své domácnosti našli věci, díky kterým byste se o svůj zevnějšek postarali, vaše první kroky nejspíše povedou do drogérie či parfumerie. Výrobků však v regálech najdete přehršel a zabere nějaký čas, než přijdete na ty správné produkty, které vám sednou. Nebojte se tedy zkoušet, jistě v obchodech narazíte i na vzorky, které vám naznačí, zda daný produkt je pro vás to pravé ořechové. Dejte také na recenze, avšak mějte na mysli, že každému sedne něco jiného.

Postarejte se o svou pleť

Tento krok byste rozhodně neměli přeskakovat, zejména v případě, že holdujete každodennímu nošení make-upu. Vaše pleť totiž potřebuje vyživit. Není to jen o vhodném pleťovém krému, nýbrž i o důkladném čištění pleti či peelingu, který dokáže udělat zázraky. Nesmí chybět ani pleťové masky, které pleti dodají tu správnou výživu. Ze skin care si udělejte rituál, který vás bude provázet každým dnem. Kromě takových produktů můžete vyzkoušet i různé pomůcky, jako jsou rollery a tak podobně.

Zrelaxujte se

Možná vám to bude znít poněkud všedně, ale i taková horká koupel může být kosmetickou procedurou. Nejen, že se během ní parádně zrelaxujete, navíc díky různým olejíčkům do koupele promastíte pokožku. Pokud navíc v koupelně vytvoříte nevšední prostředí pomocí svíček a relaxační hudby, i váš mozek na chvilku vypne a vy si užijete pár chvil jen sami se sebou. Po takové koupeli pak může následovat i masáž, která rozproudí krev ve vašem těle a vy se budete cítit jako znovuzrození.

Péče o nohy a ruce

Z pohodlí domova zvládnete i základní manikúru a pedikúru. Krásné nehty totiž váš celkový vzhled pozvednou na vyšší úroveň. Jejich úprava není zase tolik obtížná, jak se může zdát. Nemusíte nutně vytvářet složité motivy, klidně stačí jen odstranit kůžičky, nehty zpilovat a aplikovat bezbarvý lak. Na trhu najdete i speciální masky na nohy a ruce, které jejich pokožce dodají tu správnou výživu a zatočí tak se suchou a ztvrdlou kůží vašich končetin.

Péče o pleť je velice důležitá, proto neváhejte kontaktovat salón Adefacto – kosmetička Plzeň – Bory.