Tipy a triky

Objevte tajemství jojobového oleje

Vlasy, pleť, pokožka těla – to vše potřebuje vaši každodenní péči. Nejrůznějších blahodárných olejů najdete na trhu přehršel, i přesto je ale jojobový olej něčím jiný. O olej se totiž vůbec nejedná. Jak je to možné? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Objevte tajemství jojobového oleje

Jojobový olej možná není tak multifunkční jako například olej kokosový, jeho účinky vás ale jistě uchvátí. V péči o pleť a vlasy je skutečným svatým grálem, který vám v boji s kožními neduhy opravdu pomůže. Je velmi vhodný i v péči o citlivou pleť. Své využití najde i při péči o vlasy, která krásně vyživí a dodá jim kýžený lesk

Olej, který není olejem

Zní to možná poněkud zvláštně, ale je tomu skutečně tak. Název jojobový olej se ustálil i přesto, že se ve skutečnosti jedná o vosk. Ten se získává z jojoby kalifornské, keře rostoucího ve vyprahlé sonorské poušti, která se nachází v Severní Americe. Drsné prostředí, říkáte si. Jedná se o opravdu houževnatou rostlinku, jejíž účinky jsou opravdu jedinečné.

Kde jojobový olej používat

Důležité je říct, že jojobový olej není jedlý, a tak ho rozhodně nepoužívejte v kuchyni. Skvělé na něm je, že díky faktu, že se jedná o vosk, je jeho doba spotřeby mnohem delší než u běžných olejů. Zajímavá je i jeho konzistence, která je velmi podobná kožnímu mazu, je lehká a ne tak mastná. Díky těmto schopnostem je jojobový olej perfektní i pro mastnou a smíšenou pleť. Hodí se i na citlivou a problematickou pleť. Skvělé je i to, že neucpává póry, a tak nezpůsobuje pupínky. Jojobový olej je bohatý na vitamín E, díky kterému zpomaluje stárnutí pleti. Obsahuje též antioxidanty, které napomáhají při tvorbě kolagenu, jenž je odpovědný za pevnou a pružnou pleť. Tyto dvě složky jsou také výborným pomocníkem v boji s negativními účinky slunečního záření. Nesmíme opomenout ani blahodárné účinky na vlasy, kterým dodá hebkost a lesk.

Jak jojobový olej používat

Těch správných účinků dosáhnete, vetřete-li jojobový olej do jemně navlhčené pokožky. Lze ho použít místo pleťového i tělového krému. Následně ho nechte vstřebat. Podobně postupujte i v případě vlasů. Zde ho lze použít jako vlasový zábal, kdy se jojobový olej nanese na mokré vlasy, překryje ručníkem a po dvaceti minutách smyje šamponem.

Nejlepší je péči o vlasy či pokožku konzultovat s odborníkem. Navštivte certifikovanou kosmetičku.