Kosmetika

OMLÁDNĚTE S PEPTIDY, VYHLAZUJÍ VRÁSKY

Peptidy jsou látky vznikající spojením několika aminokyselin do krátkých řetězců (aminokyseliny tvoří základní stavební kameny bílkovin) a jsou zodpovědné za mladistvý vzhled pleti. Vyskytují se v pokožce a jsou jedním ze základních kamenů kolagenu, elastinu a keratinu, zároveň i stimulují tvorbu kyseliny hyaluronové v pokožce. Věkem dochází ke snižování hladiny těchto látek a tím i stárnutí pleti, ztrátě pružnosti, ochablosti a tvorbě vrásek. Při používání kosmetiky s peptidy dostává pokožka signál k tvorbě těchto látek, výsledkem je svěží, vypnutá, hydratovaná pleť bez vrásek. Peptidy také mají schopnost snížit riziko infekce, urychlují hojení ran i regeneraci. Další velkou výhodou peptidů je redukce intenzity kontrakcí mimických svalů, čímž snižují tvorbu mimických vrásek, přitom ovšem obličej neztrácí výraz jako po použití botulotoxinu.

KOSMETIKA S PEPTIDY

Na trhu je celá řada kosmetických přípravků s peptidy v rozličných cenových relacích, je dobré přihlédnout ke kvalitě i značce použitých výrobků. V každodenní péči o pleť používejte krémy obsahující peptidy, nejefektivnější jsou peptidy získané z hrášku a tripeptidy. Peptid z hrášku stimuluje pokožku k vytváření kolagenu a elastinu a tím stabilizuje pevnost pleti. Protože právě kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském těle a tvoří až 70 % pokožky, je tato stimulace nanejvýš prospěšná. Také tripeptidy jsou motorem ke zvýšení kolagenu, podporují strukturu pokožky a její celkové posílení, zlepšují také tloušťku pleti a zanechávají ji pevnější. Pořádnou dávku peptidů představuje použití séra nebo ampulí s peptidy. Nástup účinků je rychlejší než u krémů, po aplikaci těchto přípravků dochází již po několika hodinách k napínání pokožky, za 10 dní je pokožka hladší a pevnější, po měsíci je pokožka výrazně obnovená, regenerovaná, zářivá a vrásky jsou zredukovány, je patrný velmi účinný anti – aging efekt. V pleťové kosmetice je častá kombinace peptidů s kyselinou hyaluronovou, ale i s bylinami nebo výtažkem ze zeleného čaje, tyto kombinace jsou velmi účinné.

TIP pro vás: Pokud jde o kosmetiku, nejlepší je poradit se s odborníkem. Pokud žijete v Plzni, navštivte salón Adefacto. Přírodní kosmetika MBK má prokazatelné účinky.

PROČ POUŽÍVAT KOSMETIKU S PEPTIDY?

Protože díky zvýšení hladiny elastinu, který se za pomoci peptidů začíná vytvářet, dochází k vypnutí pokožky, díky stimulace kolagenu nastává vyhlazování vrásek, liftingovému efektu a projasnění pleti. Zvýšení hladiny kyseliny hyaluronové zajistí lepší hydrataci pokožky. Tato kyselina je hydratační látka, která se nachází ve vysoké koncentraci jako součást mezibuněčné hmoty, věkem ovšem její hladina v organismu klesá a právě peptidy dokáží její výši optimalizovat. Další výhodou peptidů je jejich antimikrobiální účinky, jsou schopny efektivně ničit bakterie v pokožce, které pak způsobují problémy, což je například tvorba pupínků. Tím, že se vstřebávají velmi rychle skrz kožní bariéru a jsou hydrofilní, reagují velmi účinně s dalšími aktivními ve vodě rozpustnými látkami, což jsou například vitamíny, hlavně vitamín C, a antioxidanty. Navíc lze správnou kombinací peptidů ovlivnit fyziologické procesy probíhající v pokožce.

Někdy je těžké vyznat se ve světě anti – agingové péče, poslední dobou se stává hitem nanokosmetika, výrobky z nanovláken obsahují vysokou koncentraci právě peptidů a kyseliny hyaluronové a jsou velmi účinné v boji proti vráskám.