Kosmetika

SPRÁVNÁ PÉČE O PLEŤ JE V ZIMĚ NAPROSTO NEZBYTNÁ

Zimní období pokožce vůbec nesvědčí, neustálé výkyvy teplot při přechodu z domova nebo vytopené kanceláře do chladných, větrných a deštivých dnů, škodlivé částice vyskytující se ve vzduchu při inverzním počasí, nedostatečný pitný režim i další faktory pokožku trvale poškozují a mohou způsobit takové škody, že je třeba několikaměsíčního úsilí, aby byly škody napraveny. Obzvláště ohrožená je nejen suchá a citlivá pleť, které v zimě hrozí zarudnutí i výskyt šupinek, ale také stárnoucí, zralá pleť, která při špatné péči ještě více ochabuje, ztrácí pevné kontury a dochází k prohlubování vrásek. Tak, jako v zimě měníte oblečení, je třeba přizpůsobit i kosmetické přípravky tomuto ročnímu období, při správné péči lze i v náročnějších podmínkách udržet pokožku hydratovanou, vyživenou a mladistvou. Zde je  několik dobrých tipů a správnou péči o pleť v zimě:

SPRÁVNÁ HYDRATACE

Pleť ohrožená nepříznivými povětrnostními vlivy přímo volá po větší hydrataci, používejte kvalitní zvlhčující přípravky, ale také dvakrát týdně hydratační pleťovou masku, vynikající jsou čistě přírodní vyrobené doma z kvalitních ingrediencí – ovocné, medové, tvarohové nebo jogurtové. Pokožku zjemní, zvláční a dodají potřebnou hydrataci.

suroviny na výrobu domácích pleťových masek

POUŽÍVEJTE VÍCE KRÉMU

Některé ženy si neví rady, jaký typ krému v zimě používat, proto jako jediný kosmetický přípravek používají make up a to není zrovna ta správná cesta ke krásné pleti. Právě v zimě pokožka krém potřebuje více než kdy jindy, nejlépe nanesený v silnější vrstvě, aby dokonale plnil ochrannou funkci. Lehké krémy vyměňte za výrobky s hutnější texturou. Pokud potřebujete poradit, jaký kosmetický krém vybrat, pak se vám určitě vyplatí kosmetička. Ta poradí podle typu vaší pleti.

NEZAPOMEŇTE NA OCHRANU PŘED SLUNCEM

I tady platí, že je zimní pobyt na slunci považován za neškodný, protože sluneční záření není tak intenzívní. Ale pravý opak je pravdou, i v zimním období je žádoucí používat krémy s vyšším ochranným UV faktorem, při pobytu na horách jsou takové kosmetické výrobky naprosto nezbytností.

NEPŘEHÁNĚJTE TO S HORKÝMI KOUPELEMI

Zimní období přímo láká k relaxační koupeli ve voňavé bylinkové nebo olejové lázni při zapálených svíčkách. Představa je to povznášející, ale platí méně znamená více, horké koupele pleti nesvědčí, horké vodní výpary pokožku poškozují a vysušují.

PITNÝ REŽIM

Dalším úskalí chladného zimního období je fakt, že organismus nemá takovou potřebu dodávat pravidelně tekutiny jako v parných letních dnech a často může dojít k dehydrataci, ale také k poškození a vysušení pleti. Dopřejte svému organismu i pleti dostatečnou dávku tekutin, je velmi vhodné zařadit nápoje, které prohřívají – se zázvorem a skořicí, ale také s hřebíčkem ochraňujícím před viry a bakteriemi. Tekutiny také výborně doplní i zahřejí výživné zimní polévky, které poslouží jako zdravá snídaně, oběd nebo večeře, výbornou volbu představují silné masové vývary, které dodají potřebné tekutiny, výživu, ale díky vysokému obsahu kolagenu také zajistí pružnost a elasticitu pleti.

VÝBĚR VHODNÉHO KRÉMU

Volba správného krému pro denní i noční aplikaci je velmi důležitá, vhodné jsou kosmetické přípravky s kyselinou hyaluronovou, ureou, mateří kašičkou, glycerínem. který zajistí správnou hydrataci a v neposlední řadě krémy s obsahem vysoce kvalitních čistě přírodních olejů – s arganovým, mandlovým nebo olivovým olejem. Tyto oleje lze používat také samostatně.

PŘÍRODNÍ OLEJE

Zvláště v zimě vaše pleť ocení, pokud jí dopřejete luxusní a kvalitní péči ve formě přírodních olejů. které jsou získávány šetrným lisováním plodů ořechů, keřů, bylin nebo květin – pupalkový, arganový, mandlový, černuchový, avokádový, jojobový olej, na problematickou pleť konopný nebo levandulový zajistí potřebnou hydrataci, výživu a navíc mají zvláčňující a omlazující efekt. Aplikujte na vyčištěnou a vlhkou pleť ráno i večer pár kapek, které jemným poklepem a krouživým pohybem vmasírujte do pokožky.

levandulový olej je vhodný pro problematickou pleť

NEZAPOMEŇTE NA PÉČI O RTY

Také rty v zimě trpí díky výkyvům teplot a nepřiznivým povětrnostním podmínkám, je třeba o ně pečovat a chránit jejich jemnou kůži, používejte kvalitní pomády a tyčinky na rty a pokud zapomenete, naneste na ně následně tenkou vrstvu medu, přírodní olej nebo přípravky s kakaovým a bambuckým máslem, které jim dodají výživu a obnoví popraskanou strukturu.