Kosmetika Tipy a triky

Tipy na domácí péči o vlasy – otázky a odpovědi

To, jak o své vlasy pečujete, se odrazí na jejich kvalitě a kráse. Která z nás by se nechtěla pyšnit nádhernou lví hřívou. Co vašim vlasům prospěje a čemu se naopak obloukem vyhnout? Přinášíme vám odpovědi na nejčastější otázky ohledně domácí péče o vlasy.

Mohu jít spát s mokrými vlasy?

V ideálním případě ne. Vlasy jsou nejslabší, když jsou úplně mokré . Spaní s právě umytými vlasy tak může vést k jejich lámání, krepatění a nadměrnému vypadávání.

Snažte se vyhnout nočnímu mytí vlasů. Pokud nemáte na výběr, vysušte je nebo se spaním alespoň počkejte, až budou jen mírně vlhké. Zkuste také po umytí vlasů použít dobrý posilující kondicionér, aby byly vlasy méně náchylné k lámání.

Jaký druh kartáče mám používat?

Proti vypadávání vlasů a pro zachování jejich struktury je nejlepší používat kartáč s kančími štětinami. Přírodní kančí štětiny jsou nejen šetrné k vlasům, ale také zajišťují dobrou cirkulaci přírodních olejů ve vlasové pokožce, čímž stimulují průtok krve a podporují zdravý růst vlasů.

Pokud hledáte kartáč, který je odolnější a lze jej použít pro styling, pak je ideální kombinace kančích a nylonových štětin.

Stimuluje cvičení růst vlasů?

Ano. Cvičení zvyšuje krevní oběh v celém těle včetně obličeje a pokožky hlavy. To má za následek lepší zdraví vlasových folikul.

Pokud se při cvičení potíte, použijte vlhký ručník, kterým jen jemně očistíte pokožku hlavy a kořínky vlasů. Je to lepší, než každodenní mytí vlasů, které může být spíše na škodu.

Jak často mám použít šampon?

Hodně záleží na struktuře pokožky hlavy a typu vašich vlasů. Šamponování sice odstraňuje nečistoty, špínu a pot, ale zároveň odstraňuje i přirozený maz z pokožky hlavy.

Pokud máte suchou pokožku hlavy, neměli byste si mýt vlasy příliš často. Zbavili byste tím svou pokožku hlavy těchto přirozených a potřebných olejů. Stačí vám použít šampon jednou až dvakrát týdně.

Pokud máte naopak mastnou pokožku hlavy, můžete si vlasy mýt každý den. Při mytí se snažte používat šampony bez sulfátů a parabenů.

Pokud máte vlasy barvené nebo ošetřené chemicky, používejte šampony, které vám doporučí vaše kadeřnice.

Jak si mám vlasy vysoušet?

Nechat vlasy přirozeně uschnout nebo je jemně vysušit ručníkem, je samozřejmě to nejlepší, co pro ně můžete udělat. Jakmile si vlasy umyjete, použijte ručník z mikrovlákna a zabalte je do turbanu. Jakmile se přebytečná voda vsákne, jemně vysušte pokožku hlavy i vlasy bavlněným ručníkem, dokud nejsou jen trochu vlhké. Pak už je nechte jen přirozeně vyschnout.

V případě, že spěcháte, je nejlepší fénovat vlasy, které již byly vysušeny ručníkem. Snažte se fén držet co nejdál a nepoužívejte velké teplo. Před sušením nastříkejte ke kořínkům objemový přípravek a na konečky vlasů kondicionér.

Pokud chcete profesionální péči, využijte naše kosmetické služby nebo čtěte stránku Přírodní kosmetika Plzeň.