Tipy a triky

Tipy na domácí péči o vlasy

Vlasy jsou korunou krásy. Tloušťka, délka a lesk vlasů mají mnoho společného s tím, jak se ke své hřívě chováte, ale také jsou odrazem zdraví pokožky hlavy, které je často ignorováno a odsouváno na vedlejší kolej. Pomoc máte na dosah ruky. Ty nejjednodušší věci jsou často těmi nejlepšími. Můžete začít doma s těmito radami pro domácí péči o vlasy.

Teplý přírodní olej

Používání teplého přírodního oleje na vlasy dokáže udělat zázraky pro zdraví pokožky hlavy, zdraví a strukturu vlasů a také umí povzbudit celkovou náladu.

Kokosový olej

Tento prastarý lék obstál ve zkoušce času. Funguje na všechny typy vlasů, je dostupný a cenově přijatelný. Odstraňuje lupy, změkčuje vlasy, opravuje roztřepené konečky a podporuje růst vlasů. Chrání také vlasy před ztrátou bílkovin. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte extra panenský kokosový olej.

Arganový olej

Olej se získává z jader arganovníku. Je plný vitamínu E, což z něj činí dokonalý hydratační prostředek pro suché a lámavé vlasy, snižuje také jejich krepatění.

Ricinový olej

Ricinový olej má mnoho zdraví prospěšných účinků, ale obzvláště vhodný je právě pro zdraví vlasů. Je skvělým hydratačním prostředkem a pomáhá předcházet loupání vlasové pokožky. Snižuje také lámavost vlasů u kořínků.

Tip: Pro optimální zdraví vlasů si vyberte přírodní olej podle své potřeby a typu vlasů a dobře jej vmasírujte do pokožky hlavy a vlasů.

Rýžová voda

Čínská vesnice Huangluo je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako „vesnice s nejdelšími vlasy na světě“. Zdejší žen se mohou pochlubit dlouhými, lesklými a zdravými vlasy. Jaké je tedy tajemství jejich nádherných vlasů? Starobylý, ale velmi jednoduchý čínský lék – rýžová voda. Tento kouzelný lektvar, který již po staletí používají jako přírodní šampon a oplachovací prostředek, dokáže zjevně zázraky. Ženám totiž vlasy obvykle nešediví až do jejich osmdesáti let.

Blahodárný roztok získáte, když uvaříte hrst bílé rýže ve dvou šálcích horké vody a zbytkovou tekutinu scedíte.

Tip: Rýžovou vodu můžete používat jako šampon, stejně často, jako si myjete vlasy běžně. Použít lze také jako závěrečný oplach, který zabraňuje vypadávání a šedivění vlasů.

Vejce

Vaječná maska je pravděpodobně jedním z nejúčinnějších prostředků pro zdravé vlasy, a to z jednoho velmi dobrého důvodu – je nejlepším zdrojem vitamínů skupiny B, které jsou pro zdraví vlasů nezbytné.

B1, B2 a B5 jsou dobré pro pružnost, sílu a celkovou pohodu vlasů. B7 je obzvláště důležitý pro růst vlasů a kyselina listová může pomoci předčasnému šedivění.

Vejce jsou báječným prostředkem pro lokální aplikaci. Použijte žloutek i bílek. Žloutek funguje jako hydratační prostředek pro suché vlasy. Navíc pomáhá udržet přirozený lesk vlasů.

Rozklepněte do misky dvě vejce a dobře je rozšlehejte. Naneste na vlasy a pokožku hlavy a nechte deset minut působit. Opláchněte a poté použijte svůj obvyklý šampon a kondicionér.

Tip: Používejte syrová vejce na vlasy alespoň třikrát týdně, abyste je posílili a dodali jim lesk.

Tip 2: K opláchnutí nepoužívejte horkou vodu. Sražený bílek jde z vlasů dostat jen obtížně.

Cibulová šťáva

Cibulová šťáva je plná živin prospěšných pro růst a obnovu vlasů. Díky antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem udržuje pokožku hlavy bez infekce. Obsahuje také síru, která bojuje proti lámavosti vlasů. Antioxidanty zase pomáhají předcházet stárnutí a šedivění vlasů.

Pokud se vám zdá šťáva až příliš páchnoucí, můžete přidat několik kapek levandulového nebo mátového oleje.

Tip: Vymačkejte šťávu ze tří cibulí a naneste ji na vlasy a pokožku hlavy. Nechte působit pět minut a opláchněte.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje antioxidant EGCG, který je skvělý pro zdraví vlasových folikulů, což přispívá k menšímu vypadávání a řídnutí vlasů. Mezi další výhody patří léčba lupů. Zelený čaj reguluje hladinu bílkovin ve vlasové pokožce, vyživuje ji, hydratuje a zvlhčuje. Můžete používat jak šampony s obsahem zeleného čaje, tak i čaj samotný.

Pokud zelený čaj použijete spolu s kondicionérem nebo jako závěrečné oplachování vlasů, budou vaše vlasy jemnější, hladší a méně náchylné k roztřepeným konečkům.

Tip: Používejte čerstvě uvařený, vychlazený šálek čaje při každém mytí vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *