Kosmetika

VÍTE, JAK REGENEROVAT SUCHÉ A POŠKOZENÉ VLASY?

Péče o suché a poškozené vlasy je z důvodu jejich poškození poměrně náročná a dlouhodobější záležitost, ale při troše trpělivosti je vynaložené úsilí korunováno úspěchem. Problémem suchých vlasů je jejich nedostatečná vlhkost, důvodem může být poškození sluncem, tím dochází následně ke změně struktury vlasů a vytvoření nerovného šupinatého povrchu. U poškozených vlasů bývá příčinou tohoto stavu narušení chemickou cestou – barvení nekvalitními barvami, nebo mechanickou – nadměrné žehlení, kulmování nebo fénování. K poškození vlasů může také dojít při nesprávném rozčesávání nebo při použití nekvalitních gumiček, proto je vhodné eliminovat tyto faktory. Mezi hlavní ukazatele suchých a poškozených vlasů je ztráta lesku a pružnosti, vlasy jsou na dotek hrubé a mají roztřepené konečky. U vysušených vlasů dochází k lámavosti vlasového vlákna. proto je velmi důležité vybrat kvalitní vlasovou kosmetiku, která problém vyřeší, aby byly zdravé a lesklé.

ŠAMPONY A KONDICIONÉRY

Volba správné kosmetiky je naprosto klíčová, ne všechny přípravky, které jsou určené pro tento typ vlasů, pomáhají, což bohužel zjistíte až po jejich zakoupení a následné aplikaci. Je třeba zakoupit kvalitní vlasovou kosmetiku bez tenzidů, parabenů a silikonů, je lépe si za kvalitní přípravek připlatit, levnější značky stav vlasů většinou nijak nezlepší, vybírejte šetrné přírodní přípravky s obsahem vitamínů B, antioxidantů, přírodních olejů a bylin. Po každém umytí vlasů naneste kvalitní kondicionér, vlasy umývejte maximálně dvakrát týdně,

REGENERAČNÍ MASKY A KŮRY

Tato základní péče je nutná, ale k regeneraci vlasů sama o sobě nestačí, důležitá je také pravidelná aplikace regeneračních masek a kůr. Masku použijte jedenkrát týdně, vlasovou kůru, nejlépe s obsahem kvalitních přírodních olejů, je možné aplikovat dvakrát týdně. Šetrné vlasové masky na regeneraci a výživu suchých a poškozených vlasů si můžete vyrobit také doma a zde je jeden dobrý tip na přípravu výživné avokádové masky: zralé avokádo podélně rozřízněte, zbavte slupky a jádra a rozmačkejte, přidejte 10 kapek olivového oleje, nanášejte na vlhké vlasy po celé jejich délce, doba působení 30 minut, poté opláchněte vodou a kvalitním šamponem. Avokádo díky vysokému obsahu mastných kyselin dodá tak potřebnou výživu a olivový olej má díky vysokému obsahu kyseliny olejové a vitamínu E nejen vyživující, ale také antioxidační účinky.

OLEJOVÉ ZÁBALY

Na suché a poškozené vlasy působí přímo zázračně, je to ten nejšetrnější způsob péče, vybíráme kvalitní za studena lisované oleje, nejluxusnější a nejúčinnější je olej arganový, ale také například olej mandlový, olivový nebo jojobový je vhodný pro použití. Příprava vlasového zábalu: přiměřené množství oleje (podle délky vlasů 0,5 -1 dcl) mírně zahřejte a aplikujte na vlhké vlasy po celé jejich délce, můžete přidat pár kapek esenciálních olejů, velmi vhodný je rozmarýnový, čistí vlasové folikuly a napomáhá k růstu zdravých a silných vlasů. Po aplikaci olejového zábalu vlasy zabalte do ručníku nebo folie a nechte působit delší dobu (2 hodiny), ale je možné ponechat celou noc, suché a poškozené vlasy olej dokonale absorbují. Pokud použijete arganový nebo mandlový olej, budete příjemně překvapeni nejen regenerovanými  a lesklými vlasy, ale také jejich nádhernou vůní. Přírodní oleje můžete použít kdykoli jako doplňkovou péči, vetřete pár kapek do vlhkých vlasů a neumývejte.

Při takové pravidelné péči přestanou být vlasy suché, nebudou se lámat ani třepit, bude obnovena jejich struktura i hydratace, nové vlasy porostou pevnější a zdravé, budou vyživené, lesklé a regenerované. A to je ta největší odměna za vynaložené úsilí.

Pokud byste měla zájem i o kvalitní péči o pleť, nic se nevyrovná kosmetickým službám. Vyzkoušejte profesionální péči. Kosmetické služby salónu Adefacto vám pomohou.