Kosmetika Tipy a triky

VÍTE,JAK PEČOVAT O PLEŤ V MENOPAUZE?

Menopauza je složité období v životě každé ženy, které přichází někdy již před 50. rokem. Dochází nejen ve změnách v chování, časté jsou výkyvy nálad, nadměrné pocení, nervozita i nespavost, které způsobují poměrně značný diskomfort. Navíc v tomto období ochabuje pokožka, ztrácí pružnost, vlhkost, tvoří se vrásky. Tyto nepříznivé změny jsou způsobeny jednak poklesem hormonu estrogenu v organismu, jednak působením volných radikálů, které pleti škodí a způsobují předčasnou tvorbu vrásek. Zároveň také dochází k poklesu činnosti mazových žláz, pleť vysychá a trpí dehydratací. Naštěstí je několik způsobů. jak tento stav neinvazívní cestou zvrátit, zlepšit stav pokožky a navrátit jí její pružnost i mladistvý vzhled.

KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY

Naprosto zásadní je správný výběr denního i nočního krému, ale také dokonalé čištění, nejlépe micelární vodou, pro denní péči vybírejte hydrokrémy, které jsou založeny na principu olej ve vodě, kdy voda tvoří 50 % – 90 % celkové hmotnosti, krém je rychle vstřebáván do pokožky, velmi vhodné jsou přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, podle hmotnosti molekul obsažených v této kyselině proniká vlhkost do svrchních, středních i hlubších vrstev pokožky, kde odvádí efektivní práci a zanechá pokožku plně hydratovanou. V kombinaci s aminokyselinami zvanými peptidy, které navyšují tvorbu kolagenu a elastinu, dochází k vypínání pleti a redukci tvorby vrásek.

Pro noční péči vybírejte výživnější, hutnější krémy založené na principu voda v oleji, obsahují 15 % – 60 % vodní báze, zabraňují odpařování vody z pokožky, dobře se vstřebávají. Noční krém pleť vyživuje během noci, vybírejte přípravky s vysokým obsahem vitamínu E, který jako silný antioxidant zabraňuje stárnutí, vitamínu A, vitamínů F – mastných kyselin omega 3, 6, 9, jsou klíčové pro správnou funkci buněčných membrán. Velmi důležitý je také koenzym Q 10, který plní v organismu řadu důležitých funkcí a jeho hladina příznivě ovlivňuje stav pleti. Výborné účinky prokázaly i krémy s obsahem oleje z pšeničných klíčků nebo ze světlice barvířské. Jako doplňkovou péči použijte dvakrát až třikrát týdně výživná pleťová séra, výborným řešením je i použití kvalitních přírodních olejů lisovaných za studena.

Se správnou péčí o vaši pokožku vám nejlépe poradí odborná kosmetička. Žijete-li v Plzni, máte na výběr celou řadu různých kosmetických salónů. Vyzkoušet můžete i naše služby. Čtěte stránku kosmetička Plzeň.

PŘÍRODNÍ OLEJE

Jsou tím nejšetrnějším způsobem péče o pleť, jsou přímo nabity prospěšnými látkami vylisovaných z plodů rostlin a semen stromů a keřů. Používejte je jako noční péči místo nočního krému, dodají stárnoucí pleti tak prospěšné lipidy a zároveň ji vyživí. Olej aplikujte na navlhčenou pokožku, vmasírujte krouživými pohyby i jemným poklepem. Při dlouhodobějším používání olejů uvidíte jejich blahodárný účinek, pleť je zářivá, vypnutá a vyživená, dochází k redukci tvorby vrásek. Tento anti aging efekt je způsoben vysokým obsahem mastných kyselin i přírodních antioxidantů v nich obsažených. Nejvíce ceněn je olej arganový, díky vysokému obsahu bioaktivních látek jako jsou vitamíny E a A, karotenoidy, esenciální mastné kyseliny, skvalen a steroly zlepšuje prokrvení pokožky, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, pleť přirozeně napíná, takže dochází k výraznému liftingovému efektu, navíc svou nádhernou vůní pohladí všechny smysly. Dalšími vynikajícími oleji je olej mandlový, který má hutnější konzistenci, ale přesto neucpává póry, olej z černuchy seté nebo jojobový. Konopný olej se používá u problematické pokožky.

DHEA – HORMON MLÁDÍ

Tento hormon, jak už název napovídá,, působí na celkový stav lidského těla i na pleť a v menopauze jeho hladina klesá. Naštěstí je možné jeho hladinu opět navýšit, jednak pravidelným cvičením alespoň 15 minut denně, ale i dalšími pohybovými aktivitami.

ŽIVOTOSPRÁVA

V období menopauzy hraje klíčovou roli, jednak je možno navyšovat hladinu estrogenu přirozeným způsobem za pomocí tzv. fytoestrogenů čerpaných z přírodních zdrojů, obsahují je například sója, jetel luční, mateří kašička, tolice vojtěška, červené hrozny, mák, ploštičník, obilniny. Na trhu jsou preparáty s těmito látkami. Dalším významným faktorem je navýšení příjmu antioxidantů v potravě. Velmi silným antioxidantem, který zabraňuje stárnutí pleti i celkovému poškození organismu, je vitamín E, nejvydatnějším zdrojem jsou obilné klíčky, ovesné vločky, slunečnicové semínko, ořechy, přírodní oleje lisované za studena, ale i například kysané zelí. Také zvýšení přísunu vitamínu C jednoznačně prospívá, dobrým zdrojem jsou například citrusové plody, plody keře rakytníku řešetlákového, kiwi nebo již dříve zmíněné kysané zelí. Vydatnou zásobárnou antioxidantů je bobulovité a peckovité ovoce, ostružiny, maliny, borůvky, třešně nebo švestky významně navyšují oxidační ochranu organismu v menopauze.  Nezapomínejte také na správný pitný režim.

Pokud chcete profesionální péči, využijte naše kosmetické služby nebo čtěte stránku Přírodní kosmetika Plzeň.