Kosmetika

Zvláštní zkrášlovací procedury kdysi a dnes

V dnešní době jakékoliv informace se sdílí přes internet. Naše babičky napsaly telegram. V nedávné době některé měly už takovou vymoženost, že mohly sdělit svou zprávu přes telefon. Samozřejmě přes pevnou linku. Ale jak je to dnes? Veškeré informace, novinky, zážitky i příběhy sdílíme se svými blízkými přes internet. To pro nás znamená, že si dáváme pozor na to, jak vypadáme. Posíláme fotky, videa, různé příspěvky a to má na nás vliv. Chceme, aby osoba se kterou sdílíme naše zkušenosti, nás viděla v tom nejlepším světle. Mnoho lidí pro svůj vzhled udělá cokoli.

Pohled na zkrášlovací procedury z dávné doby

Už v historických dobách měly ženy blízko k tomu, aby o sebe pečovaly. Po koupeli používaly různé druhy kosmetických přípravků na oči, obličej i tělo. Musely si je namíchat sami. Pečlivě si vybíraly druhy olejů, ze kterých si vyráběly balzámy a parfémy. Všechny příjemně voněly skořicí, medem, myrhou, kadidlem a podobnými látkami. I ženy z chudší vrstvy se o sebe staraly a měly své přípravky. Bylo nalezeno velké množství vykopávek, které souvisí s kosmetikou. Patří mezi ně hluboké misky na drcení, alabastrové nádobky na masti a ruční zrcátka.

Velmi důležitá byla výroba vonného oleje. Jeho blahodárné účinky na tělo si dopřávaly ženy ze všech společenských vrstev. Protože například žily v horkém klimatu v okolí Izraele, tak olej se používal pro zlepšení každodenní hygieny. Chránil kůži. Také byl skvělý i z estetického hlediska. Když třeba byla mladá žena vybrána, aby předstoupila před krále, mnohokrát musela podstoupit roční zkrášlovací kúru. Půl roku masáží myrhovým olejem a půl roku balzámovým olejem. Kdo by dnes takovou lázeňskou proceduru odmítl, že? Dovedete si představit, jak hedvábná po ní musí být kůže?

Pohled na zkrášlovací procedury dnes

Dnes lidé pro svůj vzhled podstoupí mnoho. V nabídce jsou plastické operace, kosmetika dražší než náš nájem, lázeňské pobyty s mnoha procedurami. Není nouze o to si vybrat. Je až překvapivé, jak moc náš vzhled ovlivňuje naše myšlení i v úplně běžných věcech. Například při porodu. Jeden výzkum ukázal, jak moc novopečeným maminkám záleží na tom, jak u porodu a po něm na fotkách vypadají. Některé ženy těsně před porodem podstupují kosmetické ošetření obličeje, manikúru i pedikúru. Jedna primářka porodního oddělení uvedla, že některé maminky si zařídí, aby s nimi šel do porodnice i kadeřník. Protože chtějí po porodu vypadat dobře.

Ano dneska na nás mají vliv média a pohled okolí. Přece jen stojí za to občas se zamyslet i nad tím, jestli nejsou chvíle, kdy jsou i přednější věci než náš vzhled. Jestli někdy to není spíš o intimitě, soukromí a vlastního pocitu, než o tom aby to viděli druzí. Věřím, že každý v tom najde svou rozumnost. A najde způsob , jak se o sebe starat a cítit se přitažlivě nejen pro druhé, ale i pro sebe.

Pokud chcete profesionální péči, využijte naše kosmetické služby nebo čtěte stránku Přírodní kosmetika Plzeň.