Kosmetika

Jak na přírodní zesvětlení vlasů

Léto je v plném proudu a spousta z nás právě v tomto období touží po světlejší hřívě. Získat tmavší barvu kadeří není tak obtížné, což se ale nedá říct o zesvětlení. Chemickou cestou totiž vlasy dostanou pořádně zabrat a výsledek je poněkud nejistý. Pokud tedy holdujete přírodním způsobům, čtěte dál a dozvíte se, jak docílit světlejších vlasů bez použití agresivních chemických přípravků.

Jak na přírodní zesvětlení vlasů

V drogeriích byste našli mnoho přípravků, které mají za úkol vlasy odbarvit a zesvětlit. Kvalitní produkty však budou zátěží pro vaši peněženku. K přírodnímu zesvětlení vám však budou stačit potraviny, které běžně najdete v ledničce či ve spíži.

Citrón

Starý známý citrón. Ano, i on má zesvětlující účinky na vlasech, zejména na těch světlejších, kde uvidíte účinky téměř okamžitě. Stačí jen smíchat citrónovou šťávu s obyčejnou vodou, zhruba půl na půl. Poté stačí tuto směs nanést po celé délce vlasů a počkat zhruba 20 minut. Pak vlasy opláchněte.

Heřmánek

Toto je naopak něco pro tmavovlásky či tmavovlasé pány. Heřmánek. lépe řečeno heřmánkový čaj, dokáže zesvětlit i tmavší kadeře. Jak na to? Stačí si uvařit opravdu silný heřmánkový čaj, který následně po uvaření necháte vychladnout. Směsí polijte své vlasy a nechte nejlépe na slunečním svitu uschnout. Po uschnutí vlasy můžete umýt tak, jak jste zvyklý, včetně kondicionéru a masky na vlasy. Kdo by to byl do heřmánku řekl, že?

Jedlá soda

Jedlá soda má nejen zesvětlující účinky na vlasy, ale také je dokáže zbavit nánosu produktů, které na vlasy pravidelně používáte. Takhle se zabíjí dvě mouchy jednou ranou! Můžete ji přidat do svého šamponu, který obvykle používáte, nebo smíchejte jedlou sodu s teplou vodu, dokud vám nevznikne pasta. Tu pak naneste na vlasy, nechte působit zhruba 15 minut a opláchněte.

Ocet

Tady pozor! Zesvětlení octem bude vhodné zejména pro ty, kteří touží po načervenalém odstínu. Ten však není pro všechny, a tak jestli se to rezavému odstínu chcete vyhnout, zvolte raději metodu jinou. U octové metody stačí smíchat šálek octa s šálkem vody. Tuto směs pak naneste na své vlasy, nechte působit 30 minut a poté smyjte. Zesvětlující účinky může umocnit, vmícháte-li do směsi med.

Skořice

Nejen že skvěle ochutí zejména sladká jídla, ale také dokáže zesvětlit vlasy. No opravdu! Ze skořice si lze doma vyrobit výbornou masku. Skořici smíchejte se 2 žloutky, vytvořte hustou pěnu, kterou následně naneste do kadeří. Poté vezměte potravinovou folii, kterou obalte vlasy a směs a nechte působit několik hodin. Pak jen směs z vlasů vymyjte.

Tak co, který z těchto způsobů u vás zvítězí?

Tip pro vás – zkuste kosmetické služby, kde vám pomohou dát vlasy i pleť dohromady. Ať vypadáte zase krásně!